Narzędzia, które upiększą Twój ogród

Ogród to miejsce, w którym uwielbiamy się relaksować po pracy lub spędzać miło czas z rodziną w weekendy. Aby móc korzystać z jego uroków wystarczy wykonanie kilku prostych prac. Kiedy dbamy o ogród systematycznie, nie powinien on kosztować nas wiele pracy, a jedynie dostarczać nam przyjemności z czasu jaki przyjdzie nam w nim spędzać. Niezależnie czy nasz ogród to zaledwie kilkadziesiąt metrów wokół mieszkania na parterze czy też ogromny ogród wokół domku jednorodzinnego, może przynieść nam wiele przyjemności i cieszyć nasze oko pod warunkiem, że odpowiednio o niego zadbamy. W tym pomogą narzędzia, które możesz kupić w sieci sklepów remontowo-budowlanych Leroy Merlin w ratach z RRSO 0% od OneyRaty (Sprawdź koszty). Sprawdź czego potrzebujesz.

  1. Szpadel i łopata to narzędzia służące do robienia dołów w celu przekopywania roślin, czy też do przenoszenia ziemi. Różnice między tymi narzędziami są istotne. Szpadel przysłuży nam się do kopania w twardej ziemi, w której znajdować się mogą korzenie czy kamienie. Zwykłe łopaty sprawdzą się w pracy w miękkiej glebie czy w przenoszeniu ziemi, gdyż od szpadli różni ich delikatna wypukłość, dzięki której zmieścimy na niech znacznie więcej. Dobry sprzęt to ten o solidnym kiju, oraz metalowym wykończeniu, które nie ugnie się pod naciskiem.
  2. Sekator posłuży nam do obcinania starych pędów roślin czy do podcinania krzewów. Gdy sekator nie może poradzić sobie z grubszą gałęzią, wtedy najlepiej użyć piłki ogrodowej, która bez trudu poradzi sobie z większymi wycinkami.
  3. Konewki świetnie sprawdzą się do kontroli nawadniania konkretnych gatunków roślin, o które chcemy zadbać nietypowo, czyli tam gdzie zraszacz może wydać się niewystarczający. Najczęściej kupowane konewki dostępne są do wielkości 10l, pamiętajmy jednak aby pojemność konewki była adekwatna do naszych możliwości i siły.
  4. Najbardziej znane rodzaje grabi to te metalowe oraz wachlarzowe. Te pierwsze służą nam do grabienia z ziemi pędów oraz kamieni czy także spulchnianiu gleby. Wachlarzowe natomiast posłużą nam do grabienia liści czy śmieci. Grabi używamy także do wyrównywania poziomu ziemi.
  5. Taczka to nasz niezbędny pomocnik przy cięższych pracach. Przyda nam się do przewożenia ziemi, kamieni czy skoszonej trawy. Dostępne modele posiadają jedno lub dwa koła. Gdy do czynienia mamy z drobnymi pracami możemy pozwolić sobie na zakup taczki plastikowej, natomiast do większych prac lepiej sprawdzą się metalowe. Warto zwrócić uwagę na rączki, te gumowe sprawią nam większy komfort.
  6. Rękawice ogrodowe są bardzo ważne, aby przede wszystkim nie narażać swojej skóry. W glebie kryje się wiele bakterii i lepiej, abyśmy nie mieli z nią bezpośredniego kontaktu na wypadek zranienia. Na rynku dostępnych mamy kilka rodzajów rękawic, od tych przeznaczonych do prac mokrych, jak również wersje zimowe z ociepleniem czy tradycyjne do pielęgnacji i sadzenia roślin.
  7. Grabki, pazurki, motyczki – to mini zestaw do prac bardziej precyzyjnych przy konkretnych roślinach, jak np. przy ich sadzeniu lub pozbywaniu się wokół nich chwastów. Motyka zazwyczaj ma dwa do czterech ząbków i pomoże nam przy rozdrabnianiu zbitej ziemi czy spulchnianiu gleby. Grabki i pazurki pomogą pozbyć nam się chwastów lub w bezpieczny sposób do podważenia roślin w celu ich przesadzenia.

Wypielęgnowany ogród nie tylko cieszy oko, ale zapewnia miło spędzony w nim czas. Do dzieła!

Podobne artykuły

Jak dbać o ogród jesienią?

Coraz mniej promieni słonecznych, krótsze dni, chłodne wieczory i poranki, to cechy charakterystyczne dla zbliżającej się zimy. W tym okresie na próbę przetrwania zostaje wystawiony nasz ogród i rosnące w nim rośliny. Jeśli dbaliśmy o niego wiosną oraz latem, nie zapomnijmy wykonać kilku czynności także przed zimą. Pozwoli to uchronić nasz zieleniak przed przymrozkami czy patogenami, tak by mógł cieszyć nasze oko w kolejnym roku. Poniżej znajdziecie kilka porad na ten temat.

Jak urządzić balkon i taras?

Gdy wiosna puka do naszych drzwi, wręcz nie możemy oprzeć się ochocie spędzania czasu na świeżym powietrzu. Po ciężkim dniu spędzonym w pracy, bez odpowiedniego dostępu do światła czy świeżego powietrza z chęcią zrekompensujemy sobie tę niedogodność spędzając czas w naszym ogrodzie lub na balkonie. Aby celebrować tę chwilę polecamy kilka prostych zabiegów, które możemy dokonać w naszej zewnętrznej strefie relaksu tak abyśmy mieli poczucie pełnego komfortu i zadowolenia.

Jaką kosiarkę wybrać?

Na rynku mamy dostępne wiele modeli kosiarek i traktorków do koszenia trawników oraz dużych ogrodów. Wielorakość tego produktu bierze się ze zróżnicowania potrzeb. Aby wybrać odpowiedni sprzęt, należy zastanowić się jaki jest nasz ogród, a następnie dobrać do niego adekwatny sprzęt. Na początku należy zadać sobie pytanie, jakie zadanie będzie stało przed naszą kosiarką. Mianowicie jak duży mamy ogród, jak często możemy poświęcić czas na koszenie – czyli z jak wysoką trawą będzie walczył nasz […]