Jaką mikrofalówkę wybrać?

Kuchenka mikrofalowa to wielozadaniowe urządzenie wspierające nas w codziennych kuchennych czynnościach. Sprawia, że znacznie oszczędzamy czas na przygotowanie posiłków, niezależnie czy zależy nam na ich podgrzaniu, rozmrożeniu czy nawet grillowaniu. Na rynku dostępnych są setki modeli różniących się od siebie wyglądem i dodatkowymi funkcjami, a kupić je można w szeroko zróżnicowanych kategoriach cenowych w takich sklepach jak Auchan – teraz w ratach 0%, tylko na www.OneyRaty.pl.

Na jakie różnice warto zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

1. Wolnostojąca czy pod zabudowę?

Podjęcie tej decyzji będzie uzależnione od planowanego charakteru i stylu naszej kuchni. Wersję pod zabudowę wybierają zwykle te osoby, które zdecydowały się na zabudowanie wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu urządzeń jak lodówka czy zmywarka. To pozwala zachować estetykę wnętrza. Drugim powodem może być ograniczona przestrzeń, czyli sytuacja gdy zależy nam na każdym wolnym centymetrze. Odpowiedni dla swojej kuchni sprzęt do zabudowy znajdziesz w sieci sklepów dekoracyjno-budowlanych Leroy Merlin, natomiast sieć hipermarketów Auchan, zachęca do zakupu modeli wolnostojących. Zdecydowaną zaletą wolnostojącego rozwiązania jest dowolność w wyborze wielkości i usytuowania urządzenia w kuchni.

2. Pojemność

Wielkość kuchenki mikrofalowej zależy od ilości osób, które będą z niej korzystać. W przypadku singla mikrofalówka o pojemności 15 litrów będzie wystarczająca, standardowy rozmiar to 20 litrów, a największe modele dedykowane dużym rodzinom lub jako narzędzie pracy można spotkać nawet o pojemności do 40 litrów. Im większa pojemność tym całe urządzenie zajmie więcej miejsca, dlatego warto podjąć decyzję adekwatną do swoich potrzeb.

3. Rodzaj sterowania

Mikrofalówki dostępne są w dwóch wariantach sterowania: ręcznym i elektronicznym. Pierwszy z nich najczęściej spotykany jest w starych i tanich modelach. Do obsługi urządzenia mamy wtedy dwa pokrętła, gdzie jednym z nich ustawiamy moc, a drugim czas pracy. Wersje z elektronicznym sterowaniem są bardziej intuicyjne i kryją w sobie znacznie więcej możliwości. Wystarczy wybrać na ekranie rodzaj potrawy i sugerowaną jej wagę, a urządzenie samo dobierze program i czas pracy. Nowoczesne mikrofalówki poza podgrzaniem potrawy pozwalają na wybór dodatkowych funkcji jak grillowanie, odmrażanie czy gotowanie na parze.

4. Dodatkowe funkcje

  • Rozmrażanie – świetne rozwiązanie dla zapominalskich bądź ceniących sobie oszczędność czasu. Jeśli nie lubisz czekać aż jedzenie samoistnie się rozmrozi, konieczne wybierz urządzenie z tą funkcją.
  • Grill – dzięki specjalnie zamontowanej grzałce możemy przygotowywać posiłki niczym prosto z piekarnika. Dania będą cechowały się chrupkością i będą idealnie przypieczone.
  • Gotowanie na parze – funkcja dzięki czemu możemy zastąpić parowar, dania przygotowywane przy użyciu tej funkcji zachowają prozdrowotne właściwościowości i świeżość.
  • Samooczyszczanie – każdy kto choć raz zmagał się z samodzielnym czyszczeniem zabrudzonej mikrofalówki zostanie fanem tej funkcji. Dzięki odpowiedniej temperaturze i ustawieniu programu, brud sam zniknie.

 

Decydując się na zakup mikrofalówki, możesz zaoszczędzić wiele czasu i energii. Jest to w szczególności dobry wybór dla tych, którzy nie czują się „master chef’ami” w kuchni, są zabiegani lub odwrotnie – odrobinę leniwi.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sprzętów RTV/AGD marki Qilive i Selectline w Auchan. Produkty tych marek (w tym mikrofalówki) kupisz na raty 0%  z OneyRaty – kliknij tutaj po więcej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferta 10 rat 0% (min. zakup 300 zł) dotyczy produktów marki Qilive i Selectline i 4 rat 0% na całe zakupy. Szczegóły oferty dostępne są na stronie oneyraty.pl po wyborze partnera Auchan.
Przykład reprezentatywny dla pożyczki zawieranej za pośrednictwem serwisu https://oneyraty.pl w placówkach sieci Auchan na okres 10 miesięcy dotyczy pożyczki od 300 zł (na okres 4 miesięcy pożyczki od 200 zł) do 15 000 zł: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 0%, całkowita kwota kredytu 1 471,24 zł, całkowita kwota do zapłaty 1 471,24 zł, oprocentowanie 0%, całkowity koszt kredytu 0 zł (prowizja 0 zł, odsetki 0 zł), 9 miesięcznych równych rat po 147,12 zł, ostatnia rata wyrównująca 147,16 zł. Kalkulacja na dzień 16.12.2022 r.
Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego konsumenta, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Pożyczkodawcą jest Smartney Sp. z o.o. Oney Polska S.A. jest pośrednikiem kredytowym Smartney Sp. z o.o., umocowanym do zawierania umów pożyczki i wykonywania czynności faktycznych związanych z przygotowaniem, oferowaniem i zawieraniem tych umów.

 

 

Podobne artykuły

Jaką kuchenkę wybrać?

Kuchenka to jedno z urządzeń, które znajduje się w każdym domu. Rynek do zaoferowania ma wiele jej rodzajów, ale to dwa podstawowe czynniki decydują o jej wyborze. Pierwszy – sposób jej zasilenia – dostępne sposoby to podłączenie gazowe lub prądem. Drugi –  kuchenka pod zabudowę czy wolnostojąca. W przypadku wyboru kuchenki wolnostojącej z pewnością zaoszczędzimy, gdyż to rozwiązanie jest znacznie tańsze niż kupowanie osobno płyty grzewczej oraz piekarnika. W poniższym artykule skupimy się na odpowiedzeniu […]

Jaką lodówkę wybrać?

Bez wątpienia lodówka uznawana jest za serce każdej kuchni. Jest to urządzenie używane przez każdego z nas, bez znaczenia czy mieszkamy sami czy może mamy kilkuosobową rodzinę. Lodówki potrzebuje każdy. W związku z różnicami pomiędzy użytkownikami, na rynku powstało wiele rodzajów lodówek. Dla dużych rodzin zdecydowanie poleca się lodówki o większej pojemności, natomiast dla singli w zupełności wystarczają lodówki podblatowe. Przy wyborze lodówki powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jakich?

Jaki piekarnik wybrać?

Piekarnik to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Dzięki niemu znacznie oszczędzamy czas na przygotowanie potraw, a dodatkowo smakują one lepiej. Na rynku mamy wiele rodzajów piekarników, różniących się od siebie dodatkowymi funkcjami oraz wyglądem. Nie wiesz jaki piekarnik wybrać? Przeczytaj artykuł.