Dodatkowe źródło ciepła

W parze z krótszymi dniami i dłuższymi wieczorami, pojawia się spadek temperatury powietrza. Niekiedy zdarza się, że odczuwamy dyskomfort również w swoich domach, szczególnie na przełomie wiosny i jesieni, czyli wtedy kiedy pogoda za oknem bywa najbardziej zmienna i nieprzewidywalna. Na szczęście jest sposób na dodatkowe ocieplenie pomieszczenia kiedy sezon grzewczy już się zakończył, bądź jeszcze się nie rozpoczął. W sieci sklepów budowlano-dekoracyjnych Leroy Merlin dostępnych mamy wiele możliwości, które mogą nam w tym pomóc. Jakie urządzenia warto wziąć pod uwagę? Poniżej opisaliśmy najpraktyczniejsze rozwiązania.

Farelka

Najprostszym wyborem jest zakup termowentylatora, potocznie zwanego farelką. Rozwiązanie to posiada trzy tryby pracy, emitując powietrze zimne, ciepłe oraz gorące. Bez wątpienia zaletą tego produktu jest możliwość stosowania go nie tylko jako dodatkowego źródła ciepła w zimniejsze pory roku, ale także latem, kiedy doskwiera nam upał. Farelka jest lekka, dzięki czemu możemy swobodnie przenosić urządzenie pomiędzy pomieszczeniami w domu. Idealnie sprawdzi się do podniesienia temperatury w miejscach o wielkości do 25m2. Najtańsze, a co za tym idzie najprostszej konstrukcji termowentylatory można zakupić już od kilkudziesięciu złotych. Wersje z dodatkowymi funkcjami takimi jak obsługa za pomocą pilota, cyfrowy wyświetlacz oraz możliwość ustawienia czasu pracy dostępne są do około 400 zł. Zdecydowaną zaletą tego urządzenia jest więc jego cena, mobilność czy szybkość pracy, natomiast zdecydowanie jest to najgłośniejsze rozwiązanie, a dodatkowo może rozpylać osadzający się na nim kurz.

Grzejnik olejowy

Działanie grzejnika olejowego polega na nagrzaniu znajdującej się w jego środku cieczy, która ogrzewając jego obudowę, oddaję ciepło do pomieszczenia. Urządzenie to nagrzewa się stosunkowo długo, ale również długo utrzymuję uzyskaną temperaturę, dzięki czemu nawet po jego wyłączeniu dalej będzie spełniał swoją rolę. Nie wymaga więc on stałego podłączenia do prądu. Bez problemu poradzi sobie na większych powierzchniach, dodatkowo możemy używać go jako stałe, dodatkowe źródło ciepła. Urządzenie to jest dość ciężkie, ale nowsze modele można spotkać wraz z zamontowanymi kółkami, ułatwiającymi jego mobilność. Najtańsze grzejniki olejowe możemy znaleźć już za kwotę niecałych 100 zł. Najdroższy model dostępny jest za kwotę prawie 700 zł.

Grzejnik konwektorowy

To rozwiązanie jest jednym z najnowocześniejszych, często charakteryzujące się atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu łatwo możemy wkomponować taki dodatek do stylu wnętrza. Polecany jest do ogrzewania raczej mniejszych powierzchni, z którymi radzi sobie niezwykle szybko. Praca grzejnika konwektorowego polega na pobieraniu zimnego powietrza znajdującego się przy podłodze, a następnie ogrzanie go i wypuszczenie z powrotem do obiegu. Po wykonaniu pracy urządzenie to samoistnie kończy pracę, bez potrzeby dodatkowego wyłączania.

Piecyk na butlę gazową

Ostatnim rozwiązaniem świetnie nadających się do dogrzania pomieszczenia jest zakup piecyka na butlę gazową. Często wykorzystywany jest do ocieplenia garaży, domków letniskowych, jak także niewielkich sklepików, kwiaciarni i kiosków, czyli zazwyczaj tam gdzie nie zostało zainstalowane stałe źródło ciepła. Tak jak przy wyborze grzejników olejowych i w tym przypadku nie musimy zamartwiać się wagą czy rozmiarem tego urządzenia, gdyż swobodnie możemy zmieniać jego miejsce za pomocą zamontowanych kółek. Aby to rozwiązanie było dla nas bezpieczne należy przypilnować wentylowania pomieszczenia w jakim będzie się znajdować oraz zadbać o jego odpowiednią konserwację. Pomieszczenie nagrzewane przy użyciu piecyka gazowego zostanie ocieplone dużo szybciej w porównaniu do grzejnika olejowego, a i wyjdzie nas to ekonomiczniej niż przy zastosowaniu termowentylatora zasilanego energią elektryczną.

Podobne artykuły

Jak dbać o ogród jesienią?

Coraz mniej promieni słonecznych, krótsze dni, chłodne wieczory i poranki, to cechy charakterystyczne dla zbliżającej się zimy. W tym okresie na próbę przetrwania zostaje wystawiony nasz ogród i rosnące w nim rośliny. Jeśli dbaliśmy o niego wiosną oraz latem, nie zapomnijmy wykonać kilku czynności także przed zimą. Pozwoli to uchronić nasz zieleniak przed przymrozkami czy patogenami, tak by mógł cieszyć nasze oko w kolejnym roku. Poniżej znajdziecie kilka porad na ten temat.

Jaki kominek wybrać?

„Przy kominku” czyli w miejscu, które zbliża rodzinę przy wspólnej herbacie w zimowe, chłodne dni. Miejsce, które dodaje uroku niczym przebywanie w górskiej chatce. Nic nie sprawi, że atmosfera w naszym domu będzie tak przyjemna jak uzupełnienie wnętrza właśnie kominkiem. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, od tych tradycyjnych, do użycia których potrzebujemy drewna, po te najbardziej nowoczesne, które uruchomić możemy używając zaledwie jednego przycisku. Przeczytaj artykuł i znajdź idealne rozwiązanie dla swojego wnętrza.

Jaki piekarnik wybrać?

Piekarnik to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Dzięki niemu znacznie oszczędzamy czas na przygotowanie potraw, a dodatkowo smakują one lepiej. Na rynku mamy wiele rodzajów piekarników, różniących się od siebie dodatkowymi funkcjami oraz wyglądem. Nie wiesz jaki piekarnik wybrać? Przeczytaj artykuł.