Jaki kominek wybrać?

„Przy kominku” czyli w miejscu, które zbliża rodzinę przy wspólnej herbacie w zimowe, chłodne dni. Miejsce, które dodaje uroku niczym przebywanie w górskiej chatce. Nic nie sprawi, że atmosfera w naszym domu będzie tak przyjemna jak uzupełnienie wnętrza właśnie kominkiem. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, od tych tradycyjnych, do użycia których potrzebujemy drewna, po te najbardziej nowoczesne, które uruchomić możemy używając zaledwie jednego przycisku. Przeczytaj artykuł i znajdź idealne rozwiązanie dla swojego wnętrza.

1. Piece kominkowe

Piece kominkowe, czyli inaczej kominki wolnostojące, to idealna rozwiązanie dla osób, które nie chcą wprowadzać do swojego wnętrza zbyt dużej ingerencji w postaci murowania kominka w ścianie oraz dla niewielkich pomieszczeń. Piec kominkowy to wolnostojący element nie tylko wystroju, ale przede wszystkim możliwości docieplenia pomieszczenia, w którym się znajduję. Piece kominkowe dostępne w sieci sklepów Leroy Merlin występują w szerokiej gamie rozwiązań, od eleganckich i nowoczesnych, po te w stylu retro wyglądające niczym najprawdziwsze piece kaflowe z dawnych lat. Cena za piec kominkowy również zachęca to wyboru tego rodzaju ocieplenia, bowiem ceny zaczynają się już od nieco ponad 600 zł, sięgając prawie 7000 zł.

2. Biokominki

Biokominki czyli kominki na biopaliwo zdają się być idealne dla osób, które chcą aby ich dom pozostał ekologiczny. Występują w wersji zarówno do wbudowania jak i wolnostojące. Sprawdzą się więc zarówno do nowych wnętrz jak i uzupełnienie do już wykończonego pomieszczenia. Instalacja jest niezwykle prosta, a jedynym wymogiem jest stały dopływ powietrza i wentylacji. To rozwiązanie jest niezwykle nowoczesne i eleganckie, sprawi więc, że pomieszczenie uzupełnione zostanie ze smakiem i gustem. Biokominek to rodzaj kominka, w którym jako opał stosowane są płynne lub żelowe paliwa, które nie mają barwy i zapachu. To także niedrogi sposób na ogrzanie pomieszczenia, sięgający do 1500 zł.

3. Kominki elektryczne

Kominek elektryczny to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chciałby cieszyć się magiczną atmosferą w mieszkaniu w bloku. Kominek elektryczny nie wymaga skomplikowanej instalacji, która będzie odprowadzać ciepło, jest także bezpieczny, gdyż nie grozi pożarem. Jeśli chodzi o wygląd kominka elektrycznego, dostępne warianty w sklepie Leroy Merlin przypadną do gustu każdemu, bowiem dostępne są zarówno w eleganckiej wersji jak i rustykalnych czy klasycznych. Cenowo również ta opcja zachęca do kupna, najtańsze kominki zaczynają się już od nieco ponad 200 zł, a maksymalna cena to nieco ponad 4000 zł.

4. Kominki gazowe

Z pewnością największą zaletą kominka gazowego jest łatwość jego użytkowania. Nie wymaga on kontrolowania spalania czy dokładania drewna. Do jego używania wystarczy nam butla gazowa lub dostarczenie gazu z instalacji gazowej. Do jego obsługi wystarczy naciśnięcie przycisku, a moc i czas palenia możemy ustawiać siedząc wygodnie na kanapie i używając do tego tabletu. Największą zaletą kominka gazowego jest możliwości zainstalowania go w taki sposób, by ogrzewał on nie tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, ale także sąsiadujące z nim pomieszczenia. Dzięki stale rozwijającej się technologii to rozwiązanie jest naprawdę bezpieczne. Pamiętajmy jednak o serwisowaniu naszego urządzenia oraz o tym, że kominki gazowe muszą spełniać warunki określone w przepisach prawa budowlanego.

Podobne artykuły

Jak dbać o ogród jesienią?

Coraz mniej promieni słonecznych, krótsze dni, chłodne wieczory i poranki, to cechy charakterystyczne dla zbliżającej się zimy. W tym okresie na próbę przetrwania zostaje wystawiony nasz ogród i rosnące w nim rośliny. Jeśli dbaliśmy o niego wiosną oraz latem, nie zapomnijmy wykonać kilku czynności także przed zimą. Pozwoli to uchronić nasz zieleniak przed przymrozkami czy patogenami, tak by mógł cieszyć nasze oko w kolejnym roku. Poniżej znajdziecie kilka porad na ten temat.

Jaki piekarnik wybrać?

Piekarnik to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Dzięki niemu znacznie oszczędzamy czas na przygotowanie potraw, a dodatkowo smakują one lepiej. Na rynku mamy wiele rodzajów piekarników, różniących się od siebie dodatkowymi funkcjami oraz wyglądem. Nie wiesz jaki piekarnik wybrać? Przeczytaj artykuł.