Jaki grill kupić?

Wspólne grillowanie to wspaniały pomysł na spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Stało się to wręcz naszą tradycją.  Przyrządzanie posiłków na dworze jest wyjątkowo przyjemną czynnością, która nie obędzie się bez grilla. W tym artykule wyjaśnimy różnice między dostępnymi na rynku grillami oraz postaramy się pomóc jaki wybrać.

W dużych sieciach hipermarketów znajdziemy wiele rodzajów grillów. Warto zastanowić się, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

 

  • Grill węglowy – to najbardziej klasyczna wersja, która zapewnia nam specyficzny smak i aromat dań, dzięki opalaniu węglem drzewnym. Jest to również najtańsza opcja, choć w sklepach możemy znaleźć ulepszone modele, których cena jest nieco większa. Warto wybrać ten z pokrywą, która reguluję dopływ powietrza, umożliwia grillowanie bez względu na pogodę oraz zapobiega przypalaniu się potraw. Grille węglowe należą do najtrudniejszych do czyszczenia ze względu na zbierający się popiół. Polecamy wybór chromowanego rusztu, który zapewni długie użytkowanie i ułatwi proces czyszczenia. Należy zaznaczyć, że rozpalanie grilla węglowego zajmuję najwięcej czasu.

 

  • Grill gazowy – jest alternatywną wersją grilla klasycznego. Różni się przede wszystkim czasem rozpalania. Wystarczy włączenie palnika, by zacząć gotować nawet w trudnych warunkach pogodowych. Jest jednak najdroższą opcją. Grill gazowy zapewnia nam pełną kontrolę nad procesem grillowania. Plusem jest to, że potrawy nie tracą swojego smaku i aromatu oraz to, że jest zdecydowanie łatwiejsze do czyszczenia. W sklepach znajdziemy grille gazowe z różną ilością palników – wybór zależy od tego dla ilu osób zamierzamy gotować. Na rynku dostępne są także większe, luksusowe modele, które mają pełnić funkcję kuchni outdoorowej – są wyposażone w lodówkę, blat roboczy, a nawet zlewozmywak – dzięki niemu nie musimy kursować między kuchnią, a tarasem.

 

  • Grill elektryczny – to jedyny grill, który możemy używać w domu przez cały rok. W sklepach znajdziemy różne rozmiary i rodzaje – od tych stołowych po wolno stojące, a nawet takie, które możemy używać na balkonie. Są wygodne w czyszczeniu i użytkowaniu. Jest to najbardziej ekologiczna opcja, bo nie wymaga użycia węgla – co sprawia, że jest zdrowszy dla organizmu i nie wydziela niechcianych zapachów. Dobrze wybrać model z przykryciem, które będzie chroniło przed ubrudzeniem powierzchni wokół. Jeśli chcemy używać grilla elektrycznego na zewnątrz – musimy wyposażyć się w odpowiednio długi przedłużacz. Przy wyborze ważna jest moc grilla, która decyduje o szybkości jego nagrzewania. Regulacja temperatury jest również plusem. Na rynku dostępne są także grille elektryczne z automatycznymi programami grillowania, opiekaczem lub płytą kamienną.

 

  • Grill betonowy – najbardziej masywny grill wykonany z betonowych elementów, które z łatwością złożymy samodzielnie z pomocą specjalnego kleju. Przy wyborze tego grilla należy przemyśleć, w którym miejscu postawimy go na stałe – wymaga stabilnego podłoża, osłony przed wiatrem i terenu z dala od drzew. Grill betonowy sprawdzi się w każdą pogodę, a przede wszystkim będzie się  pięknie prezentował. Trzeba również dodać, że potrawy przygotowane na prawdziwym ogniu mają wyjątkowy smak. Grille betonowe, które będą służyć przez lata znajdziesz w przystępnej cenie u naszych partnerów.

 

Ekspozycja na zmienne warunki pogodowe naraża nasz grill na zniszczenia. Przy wyborze grilla warto więc zwrócić uwagę , by był wykonany z dobrej jakości materiałów – tak, abyśmy mogli cieszyć się nim długi czas. Do takich materiałów zaliczamy żeliwo, stal nierdzewną lub beton.

Ponad to każdy przenośny grill powinien być wyposażony w uchwyty na pokrywie i kotle, aby zapobiec oparzeniom. Dobrze sprawdzą się również grille na kółkach, które ułatwią przemieszczanie.

To  jaki grill wybrać, zależy od wielu czynników tj.  budżet, potrzeb oraz oczekiwań. Każdy z zaprezentowanych modeli grilli pozwoli Ci ugotować dania, które zachwycą twoją rodzinę i gości. Pamiętaj – nie ważne na czym grillujemy, a ważne z kim.

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

Jak urządzić balkon i taras?

Gdy wiosna puka do naszych drzwi, wręcz nie możemy oprzeć się ochocie spędzania czasu na świeżym powietrzu. Po ciężkim dniu spędzonym w pracy, bez odpowiedniego dostępu do światła czy świeżego powietrza z chęcią zrekompensujemy sobie tę niedogodność spędzając czas w naszym ogrodzie lub na balkonie. Aby celebrować tę chwilę polecamy kilka prostych zabiegów, które możemy dokonać w naszej zewnętrznej strefie relaksu tak abyśmy mieli poczucie pełnego komfortu i zadowolenia.

Jaką kosiarkę wybrać?

Na rynku mamy dostępne wiele modeli kosiarek i traktorków do koszenia trawników oraz dużych ogrodów. Wielorakość tego produktu bierze się ze zróżnicowania potrzeb. Aby wybrać odpowiedni sprzęt, należy zastanowić się jaki jest nasz ogród, a następnie dobrać do niego adekwatny sprzęt. Na początku należy zadać sobie pytanie, jakie zadanie będzie stało przed naszą kosiarką. Mianowicie jak duży mamy ogród, jak często możemy poświęcić czas na koszenie – czyli z jak wysoką trawą będzie walczył nasz […]

Ogrodowe ECO patenty

Gdyby tak niezależnie od pory roku postawić na ekologię również w ogrodzie? Wystarczy rozejrzeć się dookoła by znaleźć wiele pomysłów, które sprawią, że świat wokół nas stanie się lepszy. Zastanawiałeś się kiedyś co jeszcze możesz zrobić dla naszej planety? Czy wiesz, że w swoim ogrodzie masz wiele możliwości, które mogą w tym pomóc?