Metamorfoza salonu na każdą kieszeń

Przez ostatnie miesiące znaczna część społeczeństwa spędza więcej czasu w swoich domach. Wielu z nas pracuje i uczy się w modelu zdalnym, a pomysły na spędzenie wolnego czasu „po pracy” również są ograniczone z powodu pogody czy obostrzeń. Dlatego też zaczęliśmy zwracać większą uwagę na wystrój naszych wnętrz. Atrakcyjne wizualnie pomieszczenie wpływa pozytywnie na  samopoczucie, motywację do pracy czy relaks. Dowiedz się jak odświeżyć swój salon w kilku prostych krokach, a do tego małym kosztem.

1. Zielona moc roślin

Każdemu z nas obiło się o uszy to jak korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie mogą mieć rośliny. Wiele z nich posiada sprawność oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń i zbyt dużego stężenia dwutlenku węgla. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym znajdują się rośliny wzmaga naszą koncentrację, pomaga w nauce, a poziom stresu obniża się. Rośliny są także przyjemnym dodatkiem dla oka. Kolor zielony wpływa na nas kojąco i optymistycznie. Tych kilka roślin może zbliżyć nas do obcowania z naturą, a dodatkowo kolorowymi doniczkami sprawimy, że nasz salon się ożywi.

2. Kolor ma moc

Idealnym i szybkim sposobem na ożywienie salonu są także kolorowe poduszki znajdujące się na naszej kanapie. W Leroy Merlin dostępnych jest wiele motywów od tych roślinnych do ostatnio bardzo modnych geometrycznych. Ulubione kolory na poduszkach sprawią, że pomieszczenie będzie pozytywnie wpływało na nasze samopoczucie. Kolorowe poduszki, nudne pomieszczenie, zmienią na modne i ciekawsze. Im więcej kolorów i różne kształty tym ciekawiej.

3. Nie zapomnij o ścianach

Puste ściany bez obrazów czy zdjęć sprawiają, że pomieszczenie wydaję się być puste i bez charakteru. Propozycji na zapełnienie naszych ścian jest naprawdę wiele. Do najatrakcyjniejszych należą gotowe grafiki drukowane w ramie w modnych wzorach jak motywy roślinne, znane miasta lub motywacyjny cytat. Kolejnym pomysłem są naklejki na ściany w różnych szablonach, czy w końcu zdjęcia przedstawiające naszą rodzinę czy ulubione miejsca. Zdjęcia możemy włożyć w ramki i zawiesić je niesymetrycznie na ścianie co sprawi, że ta część ściany stanie się bardziej interesująca.

4. Okno na świat

Nie zawsze mamy wpływ na nasz widok z okna, ale na nasze okno już tak. Wymień stare zasłony na nowe. W stonowanym kolorystycznie salonie, żywe barwy w postaci nowej zasłony dodadzą mu pozytywnej energii. Zasłona we wzory czy kwiaty będzie pozytywnym akcentem w salonie, skupiającym wzrok i cieszącym oko.

5. Patrz pod nogi

Dywany wracają do mody! Dywany mają dwie podstawowe zalety. Pierwszą z nich jest to, że chronią naszą podłogę przed uszkodzeniami i wyciszają hałas. Drugą –  uatrakcyjniają nasz salon. Rodzaje dywanów dzielą się na materiał wykonania, wzór i rozmiar. Jeśli chodzi o pierwszą kategorię do wyboru mamy pełną gamę możliwości od tych wełnianych, z tworzyw sztucznych, z długim czy krótkim włosiem. Kształt dywanu może być prostokątny, kwadratowy lub owalny. Każdy z tych rodzajów możemy wybrać w odpowiednim dla nas rozmiarze, w zależności czy poszukujemy dużego czy niewielkiego dywanu.

Wszystkie dodatki opisane powyżej znajdziesz w sieci sklepów dekoracyjno-budowlanych Leroy Merlin, które możesz mieć już dziś dzięki finansowaniu od Oney.

Podobne artykuły

Co robić z dziećmi w domu podczas ferii zimowych

Przed nami długo wyczekiwane ferie zimowe. Jest to jednak kolejny rok w nieco innej rzeczywistości. Wielu z nas rezygnuję z zimowego szaleństwa na nartach czy spacerowania po górskich szlakach. Przed nami jednak 2 tygodnie czasu wolnego od szkoły, klasówek i prac domowych. Zaplanujmy ten czas naszym dzieciom na nowo, wykorzystując go na zrobienie rzeczy, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli.

Jaki kolor ścian wybrać?

Czy zastanawiałeś się jak kolor Twoich ścian wpływa na Ciebie każdego dnia? Czy wiesz, że możesz dobrać odpowiednią barwę do Twojego charakteru czy przeznaczenia pomieszczenia? Daj się porwać w świat pełen inspirujących kolorów. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego wnętrza.

Siłownia w domowych zaciszu

Styczeń to czas refleksji, kiedy analizujemy miniony rok i zaczynamy zastanawiać się co przyniesie nam nowy. W naszych głowach pojawia się lista rzeczy, którą chcielibyśmy w nim osiągnąć. Statystyki od wielu lat pokazują, że do najczęstszych postanowień noworocznych możemy zaliczyć te dotyczące naszego wyglądu i zdrowia. Zwykle postanawiamy więcej się ruszać, zerwać z nałogami, odżywiać się zdrowo. Ostatni czas pokazał nam jak ważne jest nasze zdrowie i jak nieprzewidywalne może być jutro. Abyśmy nie musieli […]