Siłownia w domowych zaciszu

Styczeń to czas refleksji, kiedy analizujemy miniony rok i zaczynamy zastanawiać się co przyniesie nam nowy. W naszych głowach pojawia się lista rzeczy, którą chcielibyśmy w nim osiągnąć. Statystyki od wielu lat pokazują, że do najczęstszych postanowień noworocznych możemy zaliczyć te dotyczące naszego wyglądu i zdrowia. Zwykle postanawiamy więcej się ruszać, zerwać z nałogami, odżywiać się zdrowo. Ostatni czas pokazał nam jak ważne jest nasze zdrowie i jak nieprzewidywalne może być jutro. Abyśmy nie musieli rezygnować z naszych celów postawmy na siłownie w domowym zaciszu. Zainwestuj w sprzęt, który możesz kupić w sieci sklepów z asortymentem sportowym Decathlon. A wszystko to w finansowaniu od Oney. Dowiedz się czego potrzebujesz.

1. Maszyny

Zwykle nasz trening na siłowni zaczyna się od rozgrzania ciała na maszynach takich jak bieżnia, rowerek stacjonarny czy orbitrek. Dzięki nim wykonujemy trening cardio, czyli taki, który pozwala nam spalić zbędną tkankę tłuszczową. Jeśli więc mamy dostateczną ilość miejsca w domu warto zastanowić się nad zakupem jednego z tych trzech rozwiązań. Pół godziny na tych maszynach to ponad 300 spalonych kalorii.

Zaletą bieżni jest możliwość dostosowania jej pracy do naszych potrzeb nie tylko pod względem prędkość ale i kąta nachylenia. Do wykonania tego treningu nie potrzebna nam specjalistyczna wiedza czy przygotowanie. Ceny bieżni dostępnych w Decathlon zaczynają się od 1000 zł.

Rowerek stacjonarny natomiast to idealne rozwiązanie dla osób dbających o swoje stawy. Trening na rowerku stacjonarnym znaczenie mniej je obciąża w porównaniu do innych maszyn cardio. Świetnie sprawdza się on nie tylko jako sprzęt do ćwiczeń, ale również rehabilitacji po kontuzji. Ceny rowerków stacjonarnych dostępnych w Decathlon zaczynają się od 500 zł.

Trening na rowerze eliptycznym czyli potocznie orbitreku to praca całego naszego ciała: nóg, brzucha, kręgosłupa oraz rąk. Jak żaden inny sprzęt angażuje on wszystkie partie mięśni. Orbitrek znacznie mniej naraża nasze stawy na obciążenie w porównaniu do biegu na bieżni, jest więc dla nich bezpieczny. Ceny orbitreków dostępnych w Decathlon zaczynają się od 400 zł.

2. Drobny sprzęt

Jeśli jednak nie jesteśmy fanami treningu na maszynach, gdyż wolimy uprawiać te sporty w naturalny sposób lub ogranicza nas miejsce na ulokowanie tego sprzętu, na ratunek przychodzą hantle, drążek oraz kettle. Nie potrzebujemy maszyn aby nasz trening przyniósł oczekiwany rezultat. Trening przy użyciu hantli czy kettlów buduje masę mięśniową naszych pleców, barków, ramion oraz brzucha. W zależności od wagi sprzętu możesz pracować nad swoją siłą bądź wytrzymałością. Trening ten może niebywale zmęczyć, ale wykonany prawidłowo przyniesie wymarzone efekty. Warto przed rozpoczęciem ćwiczeń zapoznać się jak prawidłowo wykonywać je, tak by uniknąć niechcianej kontuzji. Do wykonania treningu przy użyciu tego sprzętu nie potrzeba dużo miejsca ani ingerencji w  wystrój wnętrza. Koszty jakie należy ponieść za tego typu sprzęt jest bardzo różnorodny i zależy od indywidualnej kombinacji.

Domowa siłownia to same zalety. Dzięki temu rozwiązaniu mamy zawsze dostęp do ćwiczeń, niezależnie od dnia i godziny. Koszt jaki ponosimy jest jednorazowy, a dzięki temu zyskujemy nieoceniony komfort, oszczędność czasu oraz dbałość o higienę.

Jeśli brak Ci motywacji czy pomysłu na trening odwiedź stronę Decathlon i wykonaj jeden z wielu dostępnych treningów online.

Podobne artykuły

Jakie narty dla początkujących?

Pierwsze województwa rozpoczęły ferie zimowe. To czas, który uwielbiamy spędzać podczas zimowego szaleństwa na górskich stokach. Niezależnie czy dopiero zaczynasz, czy początkowe etapy masz już dawno za sobą, narty to świetny pomysł na spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną. Jazda na nartach to idealny trening aerobowy, który angażuje wszystkie partie naszego ciała, usprawnia pracę naszych płuc i rozwija tkankę mięśniową. Aby jednak nie nabawić się niechcianej kontuzji zadbajmy o odpowiedni sprzęt i edukację.

Co robić z dziećmi w domu podczas ferii zimowych

Przed nami długo wyczekiwane ferie zimowe. Jest to jednak kolejny rok w nieco innej rzeczywistości. Wielu z nas rezygnuję z zimowego szaleństwa na nartach czy spacerowania po górskich szlakach. Przed nami jednak 2 tygodnie czasu wolnego od szkoły, klasówek i prac domowych. Zaplanujmy ten czas naszym dzieciom na nowo, wykorzystując go na zrobienie rzeczy, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli.

Siłownia w domowych zaciszu

Styczeń to czas refleksji, kiedy analizujemy miniony rok i zaczynamy zastanawiać się co przyniesie nam nowy. W naszych głowach pojawia się lista rzeczy, którą chcielibyśmy w nim osiągnąć. Statystyki od wielu lat pokazują, że do najczęstszych postanowień noworocznych możemy zaliczyć te dotyczące naszego wyglądu i zdrowia. Zwykle postanawiamy więcej się ruszać, zerwać z nałogami, odżywiać się zdrowo. Ostatni czas pokazał nam jak ważne jest nasze zdrowie i jak nieprzewidywalne może być jutro. Abyśmy nie musieli […]