Siłownia w domowych zaciszu

Styczeń to czas refleksji, kiedy analizujemy miniony rok i zaczynamy zastanawiać się co przyniesie nam nowy. W naszych głowach pojawia się lista rzeczy, którą chcielibyśmy w nim osiągnąć. Statystyki od wielu lat pokazują, że do najczęstszych postanowień noworocznych możemy zaliczyć te dotyczące naszego wyglądu i zdrowia. Zwykle postanawiamy więcej się ruszać, zerwać z nałogami, odżywiać się zdrowo. Ostatni czas pokazał nam jak ważne jest nasze zdrowie i jak nieprzewidywalne może być jutro. Abyśmy nie musieli rezygnować z naszych celów postawmy na siłownie w domowym zaciszu. Zainwestuj w sprzęt, który możesz kupić w sieci sklepów z asortymentem sportowym Decathlon. A wszystko to w finansowaniu od Oney. Dowiedz się czego potrzebujesz.

1. Maszyny

Zwykle nasz trening na siłowni zaczyna się od rozgrzania ciała na maszynach takich jak bieżnia, rowerek stacjonarny czy orbitrek. Dzięki nim wykonujemy trening cardio, czyli taki, który pozwala nam spalić zbędną tkankę tłuszczową. Jeśli więc mamy dostateczną ilość miejsca w domu warto zastanowić się nad zakupem jednego z tych trzech rozwiązań. Pół godziny na tych maszynach to ponad 300 spalonych kalorii.

Zaletą bieżni jest możliwość dostosowania jej pracy do naszych potrzeb nie tylko pod względem prędkość ale i kąta nachylenia. Do wykonania tego treningu nie potrzebna nam specjalistyczna wiedza czy przygotowanie. Ceny bieżni dostępnych w Decathlon zaczynają się od 1000 zł.

Rowerek stacjonarny natomiast to idealne rozwiązanie dla osób dbających o swoje stawy. Trening na rowerku stacjonarnym znaczenie mniej je obciąża w porównaniu do innych maszyn cardio. Świetnie sprawdza się on nie tylko jako sprzęt do ćwiczeń, ale również rehabilitacji po kontuzji. Ceny rowerków stacjonarnych dostępnych w Decathlon zaczynają się od 500 zł.

Trening na rowerze eliptycznym czyli potocznie orbitreku to praca całego naszego ciała: nóg, brzucha, kręgosłupa oraz rąk. Jak żaden inny sprzęt angażuje on wszystkie partie mięśni. Orbitrek znacznie mniej naraża nasze stawy na obciążenie w porównaniu do biegu na bieżni, jest więc dla nich bezpieczny. Ceny orbitreków dostępnych w Decathlon zaczynają się od 400 zł.

2. Drobny sprzęt

Jeśli jednak nie jesteśmy fanami treningu na maszynach, gdyż wolimy uprawiać te sporty w naturalny sposób lub ogranicza nas miejsce na ulokowanie tego sprzętu, na ratunek przychodzą hantle, drążek oraz kettle. Nie potrzebujemy maszyn aby nasz trening przyniósł oczekiwany rezultat. Trening przy użyciu hantli czy kettlów buduje masę mięśniową naszych pleców, barków, ramion oraz brzucha. W zależności od wagi sprzętu możesz pracować nad swoją siłą bądź wytrzymałością. Trening ten może niebywale zmęczyć, ale wykonany prawidłowo przyniesie wymarzone efekty. Warto przed rozpoczęciem ćwiczeń zapoznać się jak prawidłowo wykonywać je, tak by uniknąć niechcianej kontuzji. Do wykonania treningu przy użyciu tego sprzętu nie potrzeba dużo miejsca ani ingerencji w  wystrój wnętrza. Koszty jakie należy ponieść za tego typu sprzęt jest bardzo różnorodny i zależy od indywidualnej kombinacji.

Domowa siłownia to same zalety. Dzięki temu rozwiązaniu mamy zawsze dostęp do ćwiczeń, niezależnie od dnia i godziny. Koszt jaki ponosimy jest jednorazowy, a dzięki temu zyskujemy nieoceniony komfort, oszczędność czasu oraz dbałość o higienę.

Jeśli brak Ci motywacji czy pomysłu na trening odwiedź stronę Decathlon i wykonaj jeden z wielu dostępnych treningów online.

Podobne artykuły

Ekologicznie w szkole

Nie bez powodu mówi się, że dzieci są przyszłością. To od nich również zależy przyszłość naszej planety. Temat ekologii, mimo dobrego dostępu do informacji, wciąż dla wielu dorosłych wydaje się być obcy, a co dopiero dla dzieci. Szkoła i przedszkole to idealne miejsce do edukowania o tym najmłodszych. Podstawa programowa w temacie ekologii wydawać się może niewystarczająca, dlatego warto nauczyć swoje dzieci ekologicznych nawyków już teraz, by od pierwszego dnia szkoły prezentowały ekologiczną postawę. Pomysłów […]

Czas na biwak! Jaki namiot wybrać? 

Dla tych co chcą uciec od miejskiego życia, przeżyć przygodę, czy szukają najtańszej opcji noclegu – pole namiotowe to idealne miejsce. Zaletami biwaku jest przede wszystkim nieograniczony kontakt z naturą oraz świeże powietrze. To my decydujemy czy chcemy wybrać się nad morze, mazury czy góry – bo namiot można rozbić wszędzie. Biwakować możemy w pojedynkę lub z rodziną i przyjaciółmi. Aby ten rodzaj wypoczynku minął nam w komfortowej i bezpiecznej atmosferze potrzebujemy odpowiedniego namiotu, który […]

Narzędzia, które upiększą Twój ogród

Ogród to miejsce, w którym uwielbiamy się relaksować po pracy lub spędzać miło czas z rodziną w weekendy. Aby móc korzystać z jego uroków wystarczy wykonanie kilku prostych prac. Kiedy dbamy o ogród systematycznie, nie powinien on kosztować nas wiele pracy, a jedynie dostarczać nam przyjemności z czasu jaki przyjdzie nam w nim spędzać. Niezależnie czy nasz ogród to zaledwie kilkadziesiąt metrów wokół mieszkania na parterze czy też ogromny ogród wokół domku jednorodzinnego, może przynieść […]