Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Jakie narty dla początkujących?

Pierwsze województwa rozpoczęły ferie zimowe. To czas, który uwielbiamy spędzać podczas zimowego szaleństwa na górskich stokach. Niezależnie czy dopiero zaczynasz, czy początkowe etapy masz już dawno za sobą, narty to świetny pomysł na spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną. Jazda na nartach to idealny trening aerobowy, który angażuje wszystkie partie naszego ciała, usprawnia pracę naszych płuc i rozwija tkankę mięśniową. Aby jednak nie nabawić się niechcianej kontuzji zadbajmy o odpowiedni sprzęt i edukację.

Co robić z dziećmi w domu podczas ferii zimowych

Przed nami długo wyczekiwane ferie zimowe. Jest to jednak kolejny rok w nieco innej rzeczywistości. Wielu z nas rezygnuję z zimowego szaleństwa na nartach czy spacerowania po górskich szlakach. Przed nami jednak 2 tygodnie czasu wolnego od szkoły, klasówek i prac domowych. Zaplanujmy ten czas naszym dzieciom na nowo, wykorzystując go na zrobienie rzeczy, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli.

Siłownia w domowych zaciszu

Styczeń to czas refleksji, kiedy analizujemy miniony rok i zaczynamy zastanawiać się co przyniesie nam nowy. W naszych głowach pojawia się lista rzeczy, którą chcielibyśmy w nim osiągnąć. Statystyki od wielu lat pokazują, że do najczęstszych postanowień noworocznych możemy zaliczyć te dotyczące naszego wyglądu i zdrowia. Zwykle postanawiamy więcej się ruszać, zerwać z nałogami, odżywiać się zdrowo. Ostatni czas pokazał nam jak ważne jest nasze zdrowie i jak nieprzewidywalne może być jutro. Abyśmy nie musieli […]

Ekologiczne postanowienia noworoczne

A gdyby tak w nowym roku postanowić żyć bardziej ekologicznie? Przecież tyle teraz o tym się mówi. Wydaje Ci się, że to nic nie da jeśli ty sam coś zmienisz?  Nie wiesz jak zacząć, a głowa świeci pustkami? Poniżej przedstawimy 5 pomysłów na ekologiczne działania, które również wpłyną pozytywnie na Twoją kieszeń. Brzmi interesująco? Zapraszamy do lektury. Uwaga! To uzależnia. Kiedy zaczniesz, wejdziesz w to na całego!

Finansowe postanowienia noworoczne

„W tym roku zacznę oszczędzać”, „Spłacę kartę kredytową” czy „Nie będę kupować niepotrzebnych rzeczy” – brzmi znajomo? Wielu z nas właśnie cel finansowy wybiera jako jedno z postanowień noworocznych. Jak zaplanować, utrzymać i osiągnąć realne cele finansowe? Poniżej przedstawiamy kilka działań, które mogą sprawić, że za rok czytając ten artykuł z dumą przyznasz: Opłacało się!

Jak być ekologicznym w te święta?

Dowiedz się jak w kilku krokach przyjąć bardziej ekologiczną postawę również w święta.  

Świąteczne prezenty ekologiczne

Święta zbliżają się wielkimi krokami. To czas, który kojarzy nam się z rodzinnymi chwilami, niesamowitymi zapachami unoszącymi się z kuchennego wnętrza, jak i szczerą radością podczas otwierania prezentów pod choinką. Co roku stoimy przed dylematami dotyczącymi wyboru najlepszych prezentów świątecznych dla naszych najbliższych. Zwykle kierujemy się ich potrzebami, bądź tym co oferują nam witryny sklepowe. W ostatnim czasie, również tym świątecznym coraz więcej osób decyduje się na zakup prezentów związanych z ekologią.

Oryginalny pomysł na kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy zwykle kojarzy nam się z uroczym opakowaniem z malutkimi czekoladkami. Owe słodkości znikając w czarodziejski sposób w ciągu pierwszych dni, nigdy nie dotrwały do Wigilii. Wraz z nadejściem dorosłości, przestaliśmy dostawać kalendarze w prezencie i o nich zapomnieliśmy. W związku z tym, że grudzień to szczególny czas oczekiwania na nadejście świąt, pragniemy przypomnieć Wam o tym uroczym zwyczaju i przedstawić go w nowej odsłonie. Przeżyj okres świąteczny w wyjątkowy sposób, zapraszając do zabawy […]

Dodatkowe źródło ciepła

W parze z krótszymi dniami i dłuższymi wieczorami, pojawia się spadek temperatury powietrza. Niekiedy zdarza się, że odczuwamy dyskomfort również w swoich domach, szczególnie na przełomie wiosny i jesieni, czyli wtedy kiedy pogoda za oknem bywa najbardziej zmienna i nieprzewidywalna. Na szczęście jest sposób na dodatkowe ocieplenie pomieszczenia kiedy sezon grzewczy już się zakończył, bądź jeszcze się nie rozpoczął. W sieci sklepów budowlano-dekoracyjnych Leroy Merlin dostępnych mamy wiele możliwości, które mogą nam w tym pomóc. […]

Jaki kominek wybrać?

„Przy kominku” czyli w miejscu, które zbliża rodzinę przy wspólnej herbacie w zimowe, chłodne dni. Miejsce, które dodaje uroku niczym przebywanie w górskiej chatce. Nic nie sprawi, że atmosfera w naszym domu będzie tak przyjemna jak uzupełnienie wnętrza właśnie kominkiem. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, od tych tradycyjnych, do użycia których potrzebujemy drewna, po te najbardziej nowoczesne, które uruchomić możemy używając zaledwie jednego przycisku. Przeczytaj artykuł i znajdź idealne rozwiązanie dla swojego wnętrza.

1 2